I Konferencja „OZE – nowe perspektywy” – 7 maja 2019 w Poznaniu

Redakcja miesięcznika „Energia i Recykling. Gospodarka obiegu zamkniętego” organizuje jednodniową konferencję naukowo-techniczną poświęconą nowym zjawiskom w eksploatacji OZE.

Konferencja pod tytułem „OZE – nowe perspektywy” odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GreenPower w Poznaniu, 7 maja, czyli w pierwszym dniu Targów GreenPower.

Nasza Konferencja ma być odpowiedzią i komentarzem do rządowych deklaracji zapowiadających „nowe otwarcie dla OZE w Polsce” zapisane m.in. w projekcie Polityki Energetycznej Polski „PEP 2040”. Odnawialne źródła energii mają być znaczącym elementem bezpieczeństwa energetycznego Polski, a ich udział w produkcji energii ma w najbliższych latach znacząco rosnąć.

Konferencja będzie poświęcona przede wszystkim wykorzystywaniu energii słonecznej i wiatrowej oraz magazynowaniu energii pochodzącej z tych źródeł. Wśród zaproszonych gości znajdą się przedstawiciele Ministerstwa Energii oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przedstawiciele branży: eksperci i przedsiębiorcy z branży fotowoltaicznej, energetyki wiatrowej i magazynowania energii. Przedstawią oni nowe uwarunkowania prawne, możliwości pozyskania środków na inwestycje, nowe rozwiązania techniczne, niedawno wdrożone projekty, planowane przedsięwzięcia inwestycyjne.

Przewidujemy kilkanaście wystąpień prelegentów i dyskusję panelową poświęconą „nowemu otwarciu na OZE”. Konferencja rozpocznie się o godz. 10.30 i zakończy około godz. 15.30 Będzie się odbywała w salach konferencyjnych Międzynarodowych Targów Poznańskich, w jednym z pawilonów, w których odbywać się będą Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GreenPower.

Już teraz serdecznie zapraszamy! Więcej szczegółów i program – wkrótce!